Májový benefičný koncert

Májový benefičný koncert sa každoročne koná pri príležitosti založenia LIONS CLUBu Žilina. V tomto roku sa táto hudobná oslava spojená s benefíciou konala aj na počesť storočnice Lionského hnutia vo svete.

V Dome umenia Fatra v Žiline sa 4. mája 2017 o 19:00 stretlo takmer 320 milovníkov krásnej hudby, aby si vychutnali koncert Štátneho komorného orchestra Žilina (Slovak Sinfonietta) a jeho hostí. Nezabudnuteľný výkon predviedla sopranistka Andrea Vizvári, sólistka Slovenskáho národného divadla a rovnako aj veľmi talentovaná huslistka Anabela Patkolová, finalistka súťaže Slovensko má talent.

Program pripravil a koncert dirigoval významný belgický dirigent Herman Engels, tiež aktívny Lion, člen Lions klubu Zuiderkempen Heist-Westerlo, District 112 Belgicko. Pod jeho vedením predviedol Štátny komorný orchester bravúrny výkon. Diváci nešetrili potleskom a emóciami, za čo sa im účinkujúci odmenili viacerými prídavkami.

Pozrite si fotodokumentáciu.

Ďalší benefičný koncert LC Žilina v Dome umenia Fatra sa uskutoční 18.5.2018. Srdečne vás pozývame!