Spoločenské, kultúrne a športové podujatia v roku 2017 a 2018

Bowlingový turnaj „O pohár Dušana Palugu“ 

Pravidelný turnaj družstiev spriatelených humanitárnych organizácii pôsobiacich na území mesta Žilina sa konal 19.4.2018. Tentoraz toto športovo spoločenské podujatie organizoval náš LIONS CLUB Žilina, ktorý zároveň obsadil vynikajúcu víťaznú pozíciu a odniesol si do klubu putovný pohár (čítajte viac...).

 

 

Bezplatné meranie vnútroočného tlaku (15.3.2018) 

V spolupráci so špecialistkou na diagnostiku a liečbu zeleného zákalu sme 15. marca 2018 zorganizovali preventívnu akciu zameranú na bezplatné merania vnútroočného tlaku. Podujatie sa uskutočnilo na verejne dostupnom mieste – v známom žilinskom obchodnom centre OC Mirage (čítajte viac...).

 

17. Benefičný ples LC Žilina (13.1.2018) 

Benefičný ples LIONS CLUBu Žilina v roku 2018 nezaostal v ničom pozadu za ostatnými plesmi. Podujatia sa zúčastnilo okolo 240 hostí, medzi nimi aj početná skupina Lionov z Čiech i zo Slovenska. Za účasti guvernéra dištriktu sme odovzdali symbolický šek (čítajte viac...). 

 

Adventný koncert (14.12.2017)

Benefičný adventný koncert, každoročne poriadaný našim klubom v nádhernom barokovom kostole Svätej Barbory v Žiline, patrí medzi najvyhľadávanejšie decembrové kultúrne podujatia v meste. Tak tomu bolo aj 14. decembra 2017. Kostol je známy úžasnou akustikou a tá vynikla najmä v prvej časti, keď divákov ohromil skvelý organový koncert a tiež v časti druhej, nemenej vznešene, keď (čítajte viac...).

 

Predaj Vianočného punču (8.-19.12.2017) 

Každý rok pred Vianocami členovia LIONS CLUBU Žilina predávajú v slávnostne vyzdobenom stánku na Mariánskom námestí svoj vianočný punč. Výťažok z predaja vianočného punču putuje na podporu charitatívnych aktivít LC Žilina. Prichádzajú nás podporiť známi i neznámi. Punč sa varí podľa starého receptu a počas predvianočných týždňov zohreje nielen telo ale aj dušu každého (čítajte viac...).

 

Na Martina „U Martina“ (9.11.2017) 

Každoročne organizuje LIONS CLUB Žilina spoločenské stretnutie členov klubu s partnerkami v Penzióne Martinov dvor v Tepličke nad Váhom. Tento "teambuilding" (podľa novodobého slangu) našich lionistov je sprevádzaný vynikajúcou husacinkou, kapustou, lokšami, knedľami a skvelým vínkom. 

 

 

 

Bowlingový turnaj „O pohár Dušana Palugu“ 

Pravidelný turnaj družstiev spriatelených humanitárnych organizácii pôsobiacich na území mesta Žilina sa konal 10.10.2017. Tentoraz toto športovo spoločenské podujatie organizoval novovzniknutý Rotary club International (čítajte viac...).

 

 

 

Tenisový turnaj (9.9.2018) 

Tenisový turnaj "O pohár Dušana Palugu" v Rajeckých Tepliciach je tiež našim tradičným športovým podujatím, ktoré poriadame na počesť nášho bývaleho prezidenta klubu. Hrajú sa štvorhry a je to otvorený turnaj pre všetkých záujemcov, ktorí si zaplatia štartovné. Hrá sa v prekrásnom prostredí Rajeckých Teplíc. Teší nás aj každoročný vysoký záujem hráčov, a to i z radov Lionov nášho dištriktu. Poháre pre víťazov sa zvyčajne odovzdávajú až za tmy.

 

Jánske ohne (24.6.2017) 

Jánske ohne na vrchu Straník sú našim tradičným turisticko – spoločenským podujatím. LIONS CLUB Žilina ho v spolupráci s partnermi poriada každoročne koncom júna. Na podujatie pozývame okrem členov nášho klubu a ich rodinných príslušníkov aj členov spriatelených humanitárnych klubov zo Žiliny a ich kamarátov a známych (čítajte viac...).

 

 

Májový benefičný koncert (4.5.2017) 

Májový benefičný koncert sa každoročne koná pri príležitosti založenia LIONS CLUBu Žilina. V tomto roku sa táto hudobná oslava spojená s benefíciou konala aj na počesť storočnice Lionského hnutia vo svete. V Dome umenia Fatra v Žiline sa 4. mája 2017 o 19:00 stretlo takmer 320 milovníkov krásnej hudby, aby si vychutnali koncert Štátneho (čítajte viac...).

 

Showdown - X. ročník turnaja (6.-7.5.2017) 

LIONS CLUB Žilina a Oddiel aplikovaného stolného tenisu Žilina B, patriaci pod Mestský športový klub nevidiacich a slabozrakých športovcov Žilina, boli hlavnými organizátormi jubilejného X. ročníka medzinárodného turnaja v aplikovanom stolnom tenise pre zrakovo znevýhodnených športovcov, ktorý sa v priestoroch Základnej školy Gaštanová, Žilina - Solinky uskutočnil počas víkendu 6. – 7. mája 2017. Turnaja sa po prvýkrát zúčastnila (čítajte viac...).

 

 

Bowlingový turnaj „O pohár Dušana Palugu“ 

Pravidelný turnaj družstiev spriatelených humanitárnych organizácii pôsobiacich na území mesta Žilina. Turnaj o pohár nášho zosnulého prezidenta klubu, ktorý ho založil, sa koná dvakrát ročne, vždy na jar a na jeseň. Organizáciu turnaja majú striedavo na starosti LIONS CLUB Žilina, Rotary club Žilina, Soroptimist klub Žilina. V marci 2017 toto športovo spoločenské podujatie organizoval Rotary club (čítajte viac...).

 
 

16. Benefičný ples LC Žilina (12.1.2017) 

Náš tradičný benefičný ples bol v roku 2017 nielen otváracím plesom žilinskej plesovej sezóny, ale zároveň aj prvým Lionskym podujatím v pôsobnosti Dištriktu 122 oslavujúcim storočnicu vzniku Lions Clubs International. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 250 hostí, medzi nimi aj početná skupina Lionov z (čítajte viac...).